Gabinet ortodontyczny w Częstochowie – lek. stom. Marek Parchański

Lekarz stomatolog Marek Parchański przeprowadza zabiegi ortodontyczne dzieci, młodzieży i dorosłych. Lekarz zapewnia opiekę na każdym etapie terapii, pomagając pacjentom w uzyskaniu zdrowego i pięknego uśmiechu, o którym zawsze marzyli. Bogaty wybór nowoczesnych aparatów umożliwia skuteczne niwelowanie wad zgryzu o różnym charakterze i stopniu zaawansowania.

 

Nowoczesna ortodoncja

Kluczem do skutecznego leczenia ortodontycznego jest prawidłowy dobór metod oraz systematyczna kontrola. Dlatego dobry ortodonta nie tylko dba o dobór aparatu najbardziej odpowiadającego potrzebom pacjenta, lecz także nadzoruje cały proces leczenia, sprawdzając jego postępy i w razie potrzeby wprowadzając zmiany. Dzięki wykorzystaniu metod, jakie oferuje nowoczesna ortodoncja, możliwe jest podjęcie leczenia zarówno na zalecanym etapie rozwojowym (w wieku kilku – kilkunastu lat), jak i u dorosłych pacjentów. Obecnie stosowane aparaty ortodontyczne zapewniają możliwość uzyskania zadowalających rezultatów pacjentom w każdym wieku.

Leczenie ortodontyczne nie musi być również żmudne i męczące, choć zwykle pozostaje procesem długotrwałym. Tradycyjne aparaty z metalowymi zamkami są zakładane coraz rzadziej. Obecnie najczęściej stosuje się tzw. aparaty ortodontyczne kosmetyczne z przezroczystymi zamkami i inne rozwiązania, które podczas codziennych czynności (mówienia, jedzenia itp.) pozostają niemal zupełnie niewidoczne. Dzięki temu pacjent czuje się komfortowo na każdym etapie terapii.

Do innowacyjnych rozwiązań wykorzystywanych w gabinecie ortodontycznym Marka Parchańskiego należą również implanty ortodontyczne. Są to niewielkie śrubki, które aplikuje się w kości podczas bezbolesnego i małoinwazyjnego zabiegu. Stanowią oparcie dla wyciągów, przyspieszają proces leczenia i umożliwiają uzyskanie efektów, jakie dawniej można było osiągnąć jedynie poprzez skomplikowane zabiegi chirurgiczne.

Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na pierwszą konsultację w ortodentalclinic.pl przy ulicy Borelowskiego 34 w Częstochowie.

 

Kwalifikacje Ortodonty

Kwalifikacje Ortodonty

  • Wydział Lekarski Oddział Stomatologii Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach
  • specjalizacja I º: stomatologia ogólna
  • specjalizacja II º: ortodoncja
  • liczne kursy i szkolenia doskonalące zakończone uzyskaniem dyplomów i certyfikatów
  • krajowe i zagraniczne sympozja i konferencje naukowe


Wiedza i doświadczenie

Umiejętności praktyczne, poparte specjalistyczną wiedzą, a także regularnym uczestnictwem w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych dają gwarancję optymalnego efektu leczenia.